Інструктор з фізкультури

Лук’янчук Н.О.

інструктор з фізкультури

«Правила безпеки під час прогулянки» (Поради батькам)

Спортивні прогулянки спрямовані на зміцнення здоров’я , профілактику стомлюваності , на фізичний і розумовий розвиток, оптимізацію рухової активності дітей. У спортивних прогулянках різноманітні види дитячої діяльності об’єднуються спортивною тематикою. При правильній організації ці прогулянки надають загартувальний вплив на організм в природних умовах. Вони сприяють підвищенню рівня фізичної підготовленості дітей.

1.Під час зимових розваг звернути  увагу на:

– вибір безпечного місця для розваг разом з дитиною;

– стан ігрового обладнання: санки, лижі;

– забезпечення дитини зручним одягом та взуттям для зимових розваг;

– пам’ятайте, що дитина не повинна залишатись без нагляду.

2. Під час катання на санчатах:

– обстежте місце для катання на санчатах та приберіть зайві й небезпечні предмети;

– біля гірки встановіть місце для спуску та шлях підйому на гірку з санчатами;

– не дозволяйте дітям спускатися з гірки , лежачи на санчатах головою вперед.

 1. Під час гри в сніжки:

– обстежте територію, на якій ви будете грати, приберіть всі зайві й небезпечні предмети;

– не цільтесь сніжками у голову та обличчя, особливо сніжкою, яка зліплена із вологого снігу;

– гратися подалі від автомобільних доріг та вікон будівель.

 1. Катання на лижах:

– навчати дитину кататися на лижах можна розпочинати з 2—3 років;

– спочатку навчають дитину впевнено стояти на лижах;

– початковий етап навчання: поперемінний двокроковий хід;

– одночасно навчайте дитину правильно робити вдих та видих;

– навчіть дитину правильно ставити палки: на відстані 8-10 см від лиж під невеликим кутом;

– стежте, щоб під час катання діти йшли один за одним, дотримуючись відстані з попередньою дитиною, не наступаючи на п’яткові частини лиж;

– під час спускання не починати руху доти, доки дитина, яка спускалася попереду, не зійде з проїжджої частини гірки;

– дітям дошкільного віку рекомендовано кататися з невисоких гірок: крутизна до 15°, довжина схилу — 20 м;

– лижі потрібно зберігати в сухому прохолодному місці;

– після занять, перш ніж занести лижі в помешкання, очистіть їх від снігу і протріть насухо ганчіркою; – пошкодження треба одразу усунути.

 

«Порушення та корекція постави у дітей»

Постава людини починає формуватися в самому ранньому віці. Дуже важливо, щоб уже в перший рік життя дитини батьки спостерігали за формуванням його хребта. Це допоможе уникнути змін постави, які провокують розвиток серйозних проблем.

Порушення постави — це зміна фізіологічного вигину хребта. Ця проблема знайома людям будь-якого віку, але найбільше від неї страждає молоде покоління. За статистикою, у 2% дітей до 3-х років спостерігається порушення постави, а серед школярів цифра збільшується до 60% і більше.

На щастя, завдяки сучасним методикам і вчасно виявленим симптомам, постава легко піддається корекції без операцій, уколів і медикаментів.

Причини порушення постави у дітей

З кожним роком порушення постави у дітей діагностується все частіше. Причини зміни постави бувають вродженими і набутими.

Вроджені відхилення викликані неправильним положенням дитини в утробі матері. Тому  рекомендуємо батькам регулярно проходити огляд у остеопата з перших тижнів життя малюка.

До набутих причин відносяться:

 • родові травми;
 • малорухливий спосіб життя;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • неправильний режим дня;
 • неправильна поза під час гри, навчання і відпочинку;
 • травми і хвороби;
 • незбалансоване харчування і нестача вітамінів.

Яким буває порушення постави

Залежно від причин зміни постави, деформації проявляються по-різному. Найбільш поширеними відхиленнями, які приносять дискомфорт дітям, є:

 • сколіоз;
 • сутулість;
 • кругла, круглоувігнута або плоска спина.

Ознаки неправильного формування постави

Для того, щоб визначити, що у вашої дитини відхилення в розвитку хребта, досить лише уважно за ним поспостерігати.
Ознаки, які можуть виявити батьки:

 • сутулість;
 • надмірно сильний вигин попереку або шиї вперед;
 • хребет і талія не виглядають симетрично;
 • лопатки знаходяться на різній висоті;
 • скарги на біль в спині і шиї;
 • кругла, круглоувігнута, плоска спина.

Якщо ви помітили у дитини симптоми викривлення хребта –– не варто панікувати. У ранньому віці деформації легко виправити за допомогою грамотного фахівця, відповідної методики лікування і терпінню.

Звернувшись до остеопату якомога швидше, ви вбережете свою дитину від можливих наслідків, які може викликати відсутність лікування. Через неправильне формування хребта можуть розвинутися сколіоз, остеохондроз, міжхребцеві грижі, протрузії, вегето-судинна дистонія або артроз суглобів нижніх кінцівок.

Методи корекції постави

Комплексне лікування спрямоване на вирівнювання хребта і зміцнення м’язового корсету.

Для корекції постави використовуються різні методи:

 1. ЛФК;
 2. масаж і мануальна корекція;
 3. плавання;
 4. фізіотерапія;
 5. вправи на тренажерах;
 6. носіння ортопедичних корсетів і поясів.

Для того, щоб зрозуміти який метод буде найбільш ефективним для вашої дитини —  не займайтеся самолікуванням, довіртеся грамотному лікаря і тоді лікування не забере багато часу і принесе тільки користь.

Чому я не раджу використовувати для лікування ортопедичні корсети, пояси та інші конструкції? Подібні коректори постави не виліковують викривлення хребта. Ортопедичний корсет ніколи не замінить корсет м’язовий, а для того, щоб мати здорову спину і красиву поставу —  потрібно розвивати і зміцнювати глибокі м’язи спини. Організм дитини може самостійно впоратися з викривленням і сутулістю, потрібно лише трохи йому допомогти.

Спостерігайте за своєю дитиною, його способом життя і формуванням хребта. Якщо ви помітили найменші ознаки сколіозу або прийшов час регулярного профілактичного огляду, проконсультуйтеся у фахівців.

Будьте здорові!

Інструктор з фізкультури Лук’янчук Н. О.

 Хочемо ми чи не хочемо, але нам потрібні щоденні рутини – інакше наше життя перетвориться на хаос. Ми – дорослі – це розуміємо. А от діти , не люблять жити за розкладом. Вони кажуть, це нудно!

А що про режим кажуть фахівці здоров’я та розвиткулікарі, психологи, педагоги?

З точки зору дитячих психологів, малюки почувають себе краще, коли мають щоденні рутини – регулярні, постійні, зрозумілі та передбачувані. Це дає їм відчуття комфорту, впевненості та здатності контролювати те, що відбувається навколо.

До того ж, саме через регулярні обов’язкові справи дитина набуває таких важливих соціальних навичок, як впевненість, самостійність та самоконтроль.

Лікарі  б’ють на сполох через поширення дитячого та юнацького ожиріння та пов’язаних із надлишком ваги проблем зі здоров’ям. Вони наполягають, що батьки повинні з раннього дитинства підтримувати рутини, що формують здорові звички.

Так-так, саме рішення батьків, як проводити вільний час із дітьми, що їсти та пити і у якій кількості, мають найбільший вплив на майбутній рівень фізичної активності та харчові звички у молодої людини.

Ми розуміємо, що встановити ефективні та розумні рутини – неабияке завдання для батьків. Це вічний пошук балансу:

 • між хаосом та безладом з негативними наслідками, які вони спричиняють на життя, і
 • жорсткими правилами, які не дають дитині відчувати свободу, робити вибір та приймати самостійні рішення щодо організації свого життя.

Read More →

Дихальна гімнастика  відіграє важливу роль в оздоровленні організму, тому дошкільників обов’язково потрібно навчати дихати правильно. Але як правильно? Вдих повинен проводитися через ніс, а видих через рот. При вдиху стежити, щоб плечі не піднімалися, а під час видиху плавно видихати повітря, щоб щоки не роздувалися. Аби вдих був поглибленим, дітям пропонують конкретне й зрозуміле завдання — «понюхати квітку». Для цього під час вдиху їм слід припідняти голову, випрямити шию.

Read More →

Правильне мовне дихання є необхідною умовою для розвитку мовлення, оскільки дихальна система – це ні що інше як енергетична база для мовної системи. Дихання впливає на звуковимову, артикуляцію і голос. 

Недоліки дитячого дихання можна подолати: 
1) розвитком більш глибокого вдиху і більш тривалого видиху; 

2) виробленням у дітей уміння правильно дихати в процесі мовлення. 

Вправи висуваємо дитині тільки в ігровій формі, не забуваємо, що поруч з нами знаходяться дошкільнята і гра для них на першому місці. Read More →