Музичний Керівник

Письменюк Л. Г.

Прокопчук С. В.

Для того, аби діти не  сиділи увесь час перед екраном телевізорів, планшетів та проводили дозвілля з користю, пропоную вам декілька музичних ігор.

  1. «Вгадай мелодію».

Спробуйте наспівати дитині мотив  відомої їй пісні ( без слів),  а після того , як дитина її впізнала( якщо їй це не вдається  – допоможіть, підкажіть), заспівайте цю пісню разом зі своїм малям. Запропонуйте їй обмінятися ролями, щоб вона – співала, а ви відгадувала.

  1. « Чарівні ритми»

Проплескайте (протупотіть, заспівайте, простукайте…) коротеньку фразу, запропонуйте дитині її повторити, поступово ускладнюючи завдання. Не забувайте обмінюватись ролями, щоб дитина не лише повторювала ваші дії, а  й намагалася творити сама.

  1. «Сирена»

Зобразіть звук сирени, тобто на одному диханні спустіться до нижньої межі вашого діапазону, потім підніміться до верхньої. Запропонуйте дитині керувати вами: коли вона піднімає руку, ви підвищуєте висоту звука, а коли опускає – знижуєте. Гра дуже подобається малятам. Потім поміняйтеся ролями: малюк зображає сирену, а ви керуєте ним. Імітуйте сирену пожежників, сирену поліцейської машини тощо. Зрештою, звук сирени можна придумати самостійно.

  1. « Домашня дискотека»

Влаштовуйте домашні дискотеки , під улюблену музику, адже це гарний спосіб вивільнити негативні емоції, та сприяти фізичній активності. Вигадуйте свої  цікаві , іноді смішні, рухи. Створіть атмосферу радості! Також, цей вид діяльності можна використовувати, як ранкову гімнастику.

  1. « Дихальні вправи»

Вправи для дихання збільшують  кровотік, допомагають розслабити м’язи дихальних шляхів, полегшують дихання та підвищують рівень кисню в крові, сприяють профілактиці ГРВІ. Щоб їх виконання не було монотонним та нав`язливим  пропоную такі варіанти вправ:

  • «Кораблик» – (  зробіть паперовий кораблик, та помістіть його в таз з водою. Запропонуйте дитині подмухати на нього, та поспостерігати за його рухом)
  • « Футбол» ( зобразіть на папері футбольне поле та ворота, покладіть у середині маленьку кульку або тенісний м`ячик. За допомогою коктельної  трубочки( дихаючи через неї) спробуйте закотити м`ячик у ворота.

Обов`язковою умовою для правильного виконання вправ – це вдихати через ніс, а видихати – ротом.

Підготувала керівник музичний

Письменюк Лілія Григорівна

Музика в житті дитини спочатку лише фон, на який не звертають уваги. Адже дорослі вже і не пам’ятають особливості дитячого сприйняття музики, яке полягає в тому, що маленькі дітки музику ніби не чують – вони не реагують на неї, можуть спокійно займатися своїми справами: малювати, гратися. Звичайно, навіть таке пасивне слухання музики залишається у підсвідомості дитини. Але дитині можна допомогти почути музику, щоб її сприйняття було змістовним і обміркованим.

Read More →

Музичне заняття в дитячому садочку проводиться двічі в тиждень у кожній групі. В ці дні діти приходять до музичної зали, де все підготовлено для успішного проведення музичного заняття.

Для того,щоб дитина могла вільно рухатисяпід час виконання вправи, танцю необхідне спеціальне взуття. Перш за все, воно повинно бути зафіксованим, наприклад, чешки чибалетки. І зовсім не припустимо, щоб дитина була в кімнатних тапочках,«сланцях», сандалях чи просто в «шльопках».

На музичних заняттях, ми залучаємо дітей бачити красиве, пробуджуємо цікавість до оточуючого світу і його краси.

Дуже важливо, щоб дівчатка були одягнуті в спіднички, тому що їм просто не вдається поставити руки на спіднички, коли вони вдягнуті в шортики або брючки, під час танців. Це призводить до того, що в них з’являється звичка тримати руки у повітрі, навіть тоді коли вони будуть у спідничках чи сукнях на святі. Також таке положення рук сприяє рівновазі, правильній поставі та відразу емоційно налаштовує дитину на музичне заняття. Хлопчики перед початком заняття обов’язково повинні добре заправити сорочку в штани, щоб виглядати естетично.

Ми просимо Вас, шановні батьки, одягайте дітей по сезону. Стежте за охайністю їх зовнішнього вигляду.

Підготувала керівниця музична Прокопчук С. В.