Музичний Керівник

Письменюк Л. Г.

Прокопчук С. В.

Музика в житті дитини спочатку лише фон, на який не звертають уваги. Адже дорослі вже і не пам’ятають особливості дитячого сприйняття музики, яке полягає в тому, що маленькі дітки музику ніби не чують – вони не реагують на неї, можуть спокійно займатися своїми справами: малювати, гратися. Звичайно, навіть таке пасивне слухання музики залишається у підсвідомості дитини. Але дитині можна допомогти почути музику, щоб її сприйняття було змістовним і обміркованим.

Read More →

Музичне заняття в дитячому садочку проводиться двічі в тиждень у кожній групі. В ці дні діти приходять до музичної зали, де все підготовлено для успішного проведення музичного заняття.

Для того,щоб дитина могла вільно рухатисяпід час виконання вправи, танцю необхідне спеціальне взуття. Перш за все, воно повинно бути зафіксованим, наприклад, чешки чибалетки. І зовсім не припустимо, щоб дитина була в кімнатних тапочках,«сланцях», сандалях чи просто в «шльопках».

На музичних заняттях, ми залучаємо дітей бачити красиве, пробуджуємо цікавість до оточуючого світу і його краси.

Дуже важливо, щоб дівчатка були одягнуті в спіднички, тому що їм просто не вдається поставити руки на спіднички, коли вони вдягнуті в шортики або брючки, під час танців. Це призводить до того, що в них з’являється звичка тримати руки у повітрі, навіть тоді коли вони будуть у спідничках чи сукнях на святі. Також таке положення рук сприяє рівновазі, правильній поставі та відразу емоційно налаштовує дитину на музичне заняття. Хлопчики перед початком заняття обов’язково повинні добре заправити сорочку в штани, щоб виглядати естетично.

Ми просимо Вас, шановні батьки, одягайте дітей по сезону. Стежте за охайністю їх зовнішнього вигляду.

Підготувала керівниця музична Прокопчук С. В.

 

                         Бережемо дитячі голоси!

Голос – це унікальний інструмент, який ми використовуємо, коли розмовляємо, співаємо, кричимо, сміємося чи плачемо. Усім треба пам’ятати, що пошкодивши голос у дитячому віці, можна зіпсувати красу його звучання на все життя. А це позначиться на загальному рівні розвитку мовлення людини, на її нервово-психічному стані.

Зазвичай дорослі несвідомо провокують виникнення хвороб голосового апарату у дітей. В дитячому садочку, дома, чи на дитячих святах (днях народження), на вулиці дуже часто просять дітей голосно відповідати, читати вірші, співати, щоб всім було чути! Але багато батьків та педагогів не розуміють, що потрібно запобігти щонайменшому перегріванню голосових зв’язок дітей, слідкувати, щоб режим дитячої розмови був помірним, заборонити дітям надто голосно викрикувати, як скоріше заспокоїти дитину, коли вона плаче, або кричить.

Read More →

Перші кроки з дитиною у чарівний світ музики  

Шановні батьки!

Якщо Ви хочете, щоб серце Вашої дитини прагнуло до Добра, Краси, Людяності, спробуйте навчити її любити і розуміти музику. Вчить її та навчайтеся разом із нею.

Read More →

Гра з машиною

Дорослий пропонує дитині погратися з машиною. Дитина возить її і гуде: «Бі – бі – бі!». Дорослий дає малюку різні за величиною машини, пропонуючи показати як гуде велика і маленька машини, повторює найкращі співвідношення звуків, які відрізняються за висотою.

 Гра з коником

Дорослий просить дитину показати, як скаче маленька  конячка, промовляючи «цок – цок» в різному темпі і ритмі.

Дати пояснення: конячка спочатку скаче швидко (поспішає), а потім повільно (втомилася)

        Колискова ляльці

Дорослий пропонує дитині поколихати ляльку, наспівуючи їй колискову на звук « А-а-а». Сам слухає і підспівує, закріплюючи створену дитиною інтонацію. Бажано включити або заспівати ніжну колискову. Зверніть увагу дитини на те, які ніжна та спокійна мелодія у колискової. Під цю мелодію засинають не тільки дітки, а і ляльки, пташки,тваринки. Read More →