Медична сестра

Аврамчук О.В.

Старша медична сестра

Все частіше і частіше останнім часом звучить від батьків фраза  — «Ми відмовляємось від щеплення своєї дитини». А причини відмови пояснити не можуть, і негативних прикладів не наводять, але висновки категоричні  — «Ні».

І починається тривала переконлива бесіда з кожною мамою, татом, бабусею та іншими про необхідність і нагальну потребу в вакцинації дітей в наш час. Раніше внаслідок інфекційних захворювань помирало дуже багато дітей і дорослих. Тому виникнення вакцинопрофілактики є надзвичайно визначним досягненням медицини.

Сьогодні існує чимало точок зору: дехто вважає, що вакцинація шкодить здоров`ю дитини, що можна без неї обійтися тощо. 

Проте достатньо одного разу, щоб побачити, як помирає дитина від дифтерії, аби ніколи більше не дозволяти батькам чи родичам вирішувати питання щодо щеплень. Адже дитина може померти від хвороби , якій легко можна було запобігти.

Здоровим дітям без винятку потрібно виконувати профілактичні щеплення проти всіх дитячих інфекційних хвороб.

Read More →

 

Ротавірусна інфекція – це широко поширене висококонтагіозне інфекційне гостре кишкове захворювання, що відоме під назвами: «шлунковий чи кишковий грип»,  «ротавірус».

Ротавірус особливо небезпечний для дітей віком 6-12 місяців, проте захворіти можуть і дорослі. Відомо, що чим старша дитина – тим менше будуть виражені симптоми захворювання.

Інкубаційний період хвороби – від 12 до 24 годин. Симптоми хвороби можуть тривати 3-5 днів. Покращення загального стану дитини проходить поступово. Ротавірус передається повітряно-крапельним або фекально-оральним шляхами. Останній шлях реалізується через немиті руки. Ротавірус є стійким до ліків та дезінфікуючих засобів.

Read More →

📌 Навчіть дітей правильно мити руки.

 • Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.
 • Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук.
 • Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота.

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

Read More →

Насамперед, у самому магазині:

 • Будьте в масці та одноразових рукавичках.
 • За можливості, не купуйте товари на вагу й неупакованими – купуйте в герметичних упаковках. 
 • За можливості, не користуйтеся візками, кошиками, пакетами, які продаються на касі магазину. Натомість беріть із собою багаторазову торбинку, яку можна випрати після кожного походу до магазину.
 • Дотримуйтесь двометрової дистанції від інших покупців.
 • Не розплачуйтесь готівкою (за винятком випадку, коли у вас зібрана готівкою точна сума, яка не потребує здачі). Натомість платіть телефоном або карткою.
 • Якщо ви їздили за покупками на авто, протріть дезрозчином ділянки багажника або салону, де стояла торбинка з покупками.

Read More →

Заходи профілактики коронавірусу:

 • не відвідуйте регіони, де зустрічається коронавірусна інфекція;
 • носіть засоби індивідуального захисту (маски);
 • часто та ретельно мийте руки з милом або обробляйте дезінфікуючими засобами;

Read More →