Пізнаємо світ

Квітень, 2017

КОЛЕКТИВНИЙ ПЕРЕГЛЯД ЗАНЯТЬ В СТАРШИХ ГРУПАХ 

  1. Інтегроване заняття в старшій групі №7 (вихователь Мазурок В.Б.) розповідь- бесіда “Один день на Запорізькій Січі”
  2. Підгрупове заняття з математики в старшій групі №3 “Ми збираємось до школи” (розв’язування арифметичних задач) вихователь Рокунь В.О.
  3. Заняття з фізкультури на прогулянці “Пластуни-козаки вирушають в подорож до Карпат” (старша група №5) інструктор з фізкультури Лук’янчук Н.О.
  4. Музичне заняття “Україна – моя Батьківщина” (домінантне заняття з навчання танцювальних рухів) у старшій групі №7, музкерівник Бурак Я.Ю.
  5. Психологічний тренінг для педагогів закладу на тему “Як спілкуватися з дітьми у грі”. Практичний психолог Габрієль К.І.

Навчання педагогів

05.04.2017 року на базі ДНЗ відбулось засідання Школи педагогічної майстерності вихователів міста на тему розвитку ігрової діяльності дітей 5-го та 6-го років життя. Вихователі Войцешко О.І. та Луцюк Г.В. продемонстрували майстерне керівництво сюжетно-рольовими іграми малюків. Практичним психологом Габрієль К.І, було проведено із слухачами психологічний тренінг “Моделюємо ситуації спілкування педагога з дітьми у грі”.

Березень, 2017 

Сексуальне насилля: попередити, застерегти , допомогти…

28 березня 2017 року в ДНЗ практичним психологом був проведений семінар-тренінг (присутні: 32 педагоги, 12 батьків)на тему “Сексуальне насилля: попередити, застерегти, допомогти…” на якому вирішувались завдання: познайомити педагогів і батьків з теоретичними засадами сексуального виховання в сім’ї та дошкільному закладі; розширити уявлення про ознаки сексуального насильства над дітьми; познайомити із правилами реагування при виявленні ознак сексуального насильства над неповнолітніми; залучити до розв’язання практичних завдань, що пов’язані із виявленням ознак сексуального насильства.

Українська народна казка”Ріпка” на новий лад…

21.03.2017 року форми спільної роботи муз.керівників та групових вихователів з музичного виховання дошкільників: інсценізація української народної казки “Ріпка” на новий лад. Пропонуємо переглянути фрагменти інсценізації.

.

 

Вчимо дітей берегти, заощаджувати  та працювати.

 01.03.2017 року відбулась педагогічна рада, на якій розглядались питання економічного виховання дітей дошкільного віку. Методистом О.Бурковською було узагальнено досвід педагогічного колективу з даного питання та намічено шляхи подальшої роботи щодо формування фінансової грамотності вихованців.

Практичним психологом К.Габрієль проведено інтелектуальний тренінг на тему “Діти і гроші. Пореби і бажання, ресурси”.

Завідувачем Кузьмк Л.І. запропоновані конкретні ситуації на тему “Заощадження та витрати” (Як навчити дітей розумно використовувати та заощаджувати фінансові та природні ресурси), які успішно розв’язали педагоги, запропонувавши нестандартні рішення.

Лютий, 2017

З 20.02.2017 року по 24.02.2017 року пройшов тиждень творчості вихователя Кулінець С.М. Пропонуємо фото до перегляду.

 

З 13.02.2017 року по 17.02.2017 року пройшов тиждень творчості вихователя Войцешко О.І. 

В рамках тижня творчості 17.02.2017 року було проведено благодійний аукціон по збору коштів на лікування дитини Наумчук Давидка (2 роки 10 місяців, діагноз – саркома м’яких тканин правої гомілки). В аукціоні взяли участь батьки вихованців старшої групи №5 та педагоги ДНЗ. На аукціоні було зібрано 616 грн. Кошти було перераховано на рахунок батьків хворої дитини.

Кошти було передано на рахунок батьків Наумчука Давида. До переказу коштів долучились вихованці групи №5.

13.02.2017 до семінару-практикуму на тему “Формування у старших дошкільників уявлень про гроші” була проведена гра-стратегія “Робимо покупки. Готуємось до подорожі” у старшій групі №5 (вихователь Войцешко О.І.)

15.02.2017 року відбулась музично-спортивна розвага до свята Стрітення “Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо!”

16.02.2017 року керівник гуртка англійської мови Кеча Т.Г.  провела гру-драматизацію англійською мовою казки “Пригоди Пряникового хлопчика” із вихованцями старшої групи №7.

21.02.2017 року до педагогічної ради були переглянуті такі форми роботи з дітьми: інтегроване заняття на тему “Чому іграшки образились на дітей?” у середній групі №9 (вихователь Кулінець С.М.)

Розповідь-бесіда на тему “Бережемо природні ресурси” у старшій групі №7 (вихователь Анікина О.П.)

Сюжетно-рольова гра “Міні-маркет” у середній групі №11 (вихователь Луцюк Г.В.)

 

З 06.02 по 10.02.2017 року відбувся атестаційний тиждень творчості вихователя гр. №12 Грабар Світлани Михайлівни

Січень, 2017

07.02.2017 року вихователем Лазарчук Л.В, було проведено майстер-клас “Обличчям до батьків”.

Завдання:

  • познайомити педагогів із теоретичними аспектами взаємодії педагогів з родинами вихованців.
  • вчити застосовувати практичні способи налагодження взаємодії з батьками в процесі спілкування та участі у навчально-виховних заходах.
  • розширити знання дорослих про психологічні засади встановлення взаєморозуміння з батьками вихованців в повсякденному житті.

З 30.01 по 03.02.2017 року відбувся атестаційний тиждень творчості вихователя гр. №1 (ранній вік) Хиноцької Світлани Федорівни

 

24.01.2017 року відбулося заняття у школі професійних знань та умінь на тему: “Формування патріотизму та правової культури дітей дошкільного віку”. Під час заняття педагоги мали змогу переглянути інтегроване заняття ознайомлення з соціумом+правова освіта на тему” Обов’язки маленької дитини” (вихователь Стецюк А.В.)

Педагоги отримали рекомендації щодо профілактики жорстокого поводження з дітьми (вихователь Онук Н.С.)

А також із педагогічним колективом був проведений тренінг “Виховання любов’ю” (пр. психологи Габрієль К.І., Антонюк І.В.)

Грудень, 2016

20.12.2016 року  в рамках семінару-практикуму  на тему: “Формування уявлень у дітей про товари і послуги.” проведено заняття з дітьми середньої групи №9 (вих. Артемчук В.В.) на тему “Комунальні послуги”

Та круглий стіл з педагогами, де вирішувались завдання формування раціональної споживчої поведінки у дошкільників.

13.12.2016 року відбувся психологічний тренінг “Мотиваційний та вольовий компонент як складова психологічної готовності до навчання у школі ” (практ. психологи – Антонюк І.В., Габрієль К.І.)

Мета: дати педагогам уявлення про важливість мотиваційного та вольового розвитку як важливих компонентів психологічної готовності до школи.Зняти емоційне напруження, формувати довіру в колективі.

Листопад, 2016

29.11.2016 року до педагогічної ради на тему: “Формуємо спільно з родиною політичну та правову культуру дітей”, було проведено колективний перегляд інтерактивного заняття на тему: “Твої права, дитино!” у середній групі №11 (вихователь Карплюк Т.В) Мета: продовжити збагачувати знання дітей про рідний край – Україну; поглибити знання про те, де вони народилися і живуть. Формувати цілісне розуміння правового захисту кожної дитини, її прав; дати знання про те, що кожна дитина має право не бути скривдженою; уточнити  й поглибити знання про право на життя; право на громадянство; право жити в сім’ї; право на любов, турботу і піклування; право на медичну допомогу; право на повноцінне харчування; право на житло.

Музичне заняття на тему “Світ навколо мене” (муз. керівник Письменнюк Л.Г., середня група №9) Мета: виховувати патріотизм, любов до народної творчості, продовжувати знайомити дітей з їхніми правами засобами музики, збагачувати музичними враженнями.

Вихователь Савич Н.П. провела педагогічний міст між педагогами та батьками на тему: “Права та обов’язки дитини. Чи є потреба їх захищати?” Мета: сприяти усвідомленню батькам і педагогам важливості знань прав і обов’язків дітей. Завдання: сприяти формуванню правової компетентності батьків і педагогів; спонукати учасників педагогічного мосту до спільного обговорення питань правового виховання: створити і підтримати атмосферу співпраці між дошкільним закладом і батьками.

22 листопада 2016 року було проведено інтерактивний практикум для педагогів на тему: “Соціальна і фінансова освіта дошкільників”. Під час практикуму педагоги мали змогу переглянути відеозапис заняття в середній групі №9 “Бережемо та заощаджуємо воду” (вих. Кулінець С.М.), поділитися враженнями про переглянуте, поповнити теоретичні знання основними економічними поняттями, розкрити їх, здобули навички складання мети заняття на задану тему з економічного виховання дітей, презентували рекламу своєї групи.

17 листопада відбулось заняття в Школі педагогічної майстерності з ігрової діяльності на тему: “Формування у вихованців навичок міжособистісного спілкування і ефективної взаємодії у грі”.

На занятті були присутніми 35 педагогів міста.  Було проведено колективний перегляд сюжетно-рольової гри “Сім’я” у молодших групах № 10 (вихователь Онук Н.С), та у групі №12 (вихователь Грабар С.М).

Своїми враженнями від переглянутого педагоги поділилися під час інтерактивної вправи “Скринька цікавих думок і вражень” та поглибили свої знання з організації ігрової діяльності дітей молодшого віку під час ділової гри “Ерудит”

 

Пропонуємо до уваги фото із методичного заходу: презентація психолого-педагогічного проекту “Правове виховання дошкільників”.

Жовтень, 2016

Пропонуємо до уваги фото із колективного перегляду заняття із збагачення економічних знань дітей середньої групи №8. Вихователь Лазарчук Л.В. Тема заняття : “Що потрібно для життя людини”.

Програмний зміст: дати знання про те, що в різних ситуаціях дітям, батькам, рідним і близьким потрібно задовільняти першочергові потреби (їжа, житло, одяг, взуття, безпека); формувати вміння заощаджувати бюджет сім’ї; приходити на допомогу людям у скрутній ситуації; проявляти милосердя, доброзичливість; розвивати вміння здійснювати потрібні та виправданні покупки, виховувати ощадливість, уважність, дисциплінованість.

Вересень, 2016

Пропонуємо переглянути фотографії, де зображені цікаві моменти з життя дітей, які пізнають рідну природу і вчаться берегти її.

З 05.09 по 10.09 в днз №44 відбувся “Олімпійський тиждень” під керівництвом фіз. інструктора Лук’янчук Н.О.

Квітень, 2016

20.04.2016 року відбувся колективний перегляд занять педагогів  старших груп № 4, 6,12.

Березень, 2016

30 березня, 2016 року відбувся фестиваль “Шашки-64”. Спортивна команда ДНЗ 44 “Ерудит” у складі старших груп № 6 та № 12  – Фелонюк Богдан, Гудь Арсен, Сябро Каміла –  достойно посіла II-ге місце. Вітаємо переможців!!!

30 березня 

за участю практичного психолога ДНЗ, педагогів та батьків відбувся тренінг для батьків на тему “Стежинами любові”, де батьки отримали корисну інформацію, щодо правильного спілкування із своїми дітьми.

23 березня у середній групі №7 вихователем Мазурок В.Б. було проведене інтегроване заняття з ознайомленням з соціумом, худ.література; театральні дії “Що таке театр?”

16 березня відбувся “Круглий стіл” з батьками та фахівцям (методист, практичний психолог, медсестра та вихователі) на тему: “Сім’я – берегиня здоров’я дитини, запорука її безпеки”

16 березня відбувся День здоров’я – ” Ми – веселі малята – спритні здоров’ята!”. Участь приймали старші та середні групи.

15 березня 2016 року відбувся колективний перегляд інтегрованого заняття з ознайомлення із соціумом, патріотичного виховання, народознавства, мовленнєве спілкування на тему: “Погляд у минуле, де бабуся ляльку забула”.

1.03.16 року з педагогами була проведена проведена професійна гра на тему: “Вчимо малюків діяти з предметами” (модератор Хиноцька С.Ф., вихователь). В ході гри вихователі вправлялися в організації предметної діяльності малюків, виконали вправи на оволодіння дій співвідношення з діями та знаряддями, предметами-замінниками, взявши на себе ролі дорослих і дітей. Разом з тим, педагоги засвоїли методику проведення ігор-занять з предметами, методи і прийоми керівництва діями дітей з предметами.

Січень, 2016 р.

“Гостинність нашого дому” – заняття в старшій групі № 12 вихователя Грабар С.М. 19.01.2016р

Грудень 2015 р.

Брейн-ринг на тему:” Формування екологічної поведінки дітей у природному довкіллі”

Листопад 2015 р.

Свято Закосичення за участю батьків. Вихователі Богатир Т.М. та Карплюк Т. В.

“Гостинність у нашому домі. Українські страви з борошна.” Виховвтаель Богатир Т.М.

“Мандруючи рідною Україною, простелимо дорогу рушниками”. Вихователь-мистецтвознавець – Світлана Іванівна Дідковська.

Сюжетно-рольова гра “Школа” старша група №6, вихователь Марченко Ганна Григорівна

ТРАВЕНЬ 2015 р.

Праця в природі “В пошуках жука Бедрика”
(вихователь Рокунь В. О.)

18.05.2015 р.

КВІТЕНЬ 2015 р.

“ЗЕМЛЯ КВІТАМИ КРАСНА”

 22 квітня, відзначається День Землі. У дитсадку провели різні заходи, котрі проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до вразливого довкілля планети. У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі». Цей день покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища.

 

 ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ:

20.04.2015 р.
– об*єктне тренування “Евакуація із задимленого приміщення”.

– перегляд мультфільмів з циклу “Безпека дитини”.

21.04.2015 р. – лялькова вистава “Вовк і семеро козенят”.

22.04.2015 р. – конкурс дитячого малюнка “Я хочу жити в безпечному світі”.

23.04.2015 р. – День ЗДОРОВ’Я,  спортивна розвага на тему “Тренування пожежників”.

24.04.2015 р. –  заняття-реквієм “Дзвони Чорнобиля”.

 

Колективний перегляд

Заняття логіко-математичного розвитку: Математична гра “Міркуй, розв*язуй, доводь”
(підгрупова робота, старша група№10, вихователь – Онук Н. С.)

DSCF6172

Заняття з англійської мови “Гостя з Лондону” (підгрупова робота, старша група №8, вихователь – Кеча Т. Г.)

DSCF6196

Робота психолога з інтелактуально-обдарованими дітьми “Завдання від клоуна”
(індивідуально-групова робота, старші групи, психолог – Соломатіна К. О.)

DSCF6207

 

ЛЮТИЙ 2015 р.

Заняття з малювання

(старший дошкільний вік)

“Мандрівка рідним містом”

Підготувала: вихователь-мистецтвознавець Дідковська С. І.

Мета: узагальнити знання дітей про рідне місто, зокрема, його архітектуру; закріпити поняття “контур”, “силует”; розширити знання про культурно-мистецькі об*єкти міста; спонукати дітей передавати свої враження від перегляду слайдів з краєвидами міста в малюнку; закріплювати прийоми малювання; розвивати самостійність в роботі; виховувати почуття любові і гордості за рідне місто.

 

Заняття ознайомлення з навколишнім

“Мій рідний край – моя Земля”

Підготувала: вихователь – Парфенюк Н. В.

Мета: формувати патріотичні почуття через виховання любові до своєї домівки, рідного міста, України; продовжити ознайомлення із красою рідного краю; пам*ятними місцями Львова, Києва; географічним поділом України на Західну, Південну, Північну, Центральну. Підвести до розуміння, що в різних регіонах України проживає український народ. Закріпити національні символи України; розвивати допитливість, спостережливість. Виховувати любов до Батьківщини.

ЛИСТОПАД

Ручна праця (вихователь групи №2 “Мальви” – Довгалюк О. В.)

 

КВІТЕНЬ

Заняття соціально-морального розвитку “Земля – домівка людства”

 Заняття соціально-морального розвитку “Дошкільнята – добрі та ввічливі малята”

 

БЕРЕЗЕНЬ

Заняття пізнавального розвитку

Тема: “Знайомство з лісовою школою”
Програмовий зміст: формувати уявлення про школу через створення паралельної казкової навчально-пізнавальної реальності в уяві старших дошкільників. Розвивати творчість, мислення, художні навички. Виховувати інтерес до шкільного життя.

Група №11
Підготувала: Карплюк Т. В.

Лютий

 Мовленнєві заняття:

– Молодша група №12
Тема: Складання дітьми розповіді за картиною “Кішка з кошенятами”.
Вихователь: Грабар Світлана Михайлівна

– Старша група №7
Тема: Складання гумористичної розповіді (небилиці).
Вихователь: Анікіна О. П

– Старша група №9
Тема: Складання дітьми розповіді від імені живих істот “Давайте познайомимось”
Вихователь: Куниця Н. О.

Січень

Мовленнєве заняття на тему: “Транспорт” (вихователь Онук Н. С.)

Інтелектуально-мовленнєві ігри з малюком (вихователь Пригода К. І.)

 

Заняття з логоритміки

Дата: 16.01.2014 р.

Гурток “Малюємо світ”

“Малюємо фарбами мелодію зими”

Дата: 14.01.2014 р.