ДІТЯМ БЕЗ ЩЕПЛЕНЬ ЗАБОРОНИЛИ

ВІДВІДУВАТИ САДОЧКИ, – РІШЕННЯ СУДУ

від 30 Травня 2019  1067

Верховний Суд України визнав законною відмову керівництва одного з дитсадків Славути у відвідуванні закладу дитиною, яка не отримала обов’язкових щеплень.

«Мешканка Славути програла розгляд у Верховному Суді з дитячим садочком, який відмовив у відвідуванні її не щепленій дитині», – йдеться у публікації.

Уточнюється, що рішення Верховного Суду від 17 квітня було оприлюднене у судовому реєстрі у травні.

Як зазначається у повідомленні, у вересні 2016 року сина позивачки прийняли в дитячий садок без обов’язкового щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця, яку роблять у 18 місяців, через відсутність вакцини.

У період з жовтня 2016 року до червня 2017-го дитина не відвідувала дошкільний заклад, а коли мама вирішила повернути її в садок, їй відмовили у прийомі.

“Однак робити щеплення жінка не стала, пославшись на недовіру якості вакцини, і звернулась до суду. Славутський міськрайонний суд зобов’язав дитячий садок не перешкоджати дитині в здобутті дошкільної освіти. Однак Апеляційний суд Хмельницької області скасував це рішення, пославшись на те, що право на здобуття дошкільної освіти нерозривно пов’язане з обов’язком проходити профілактичні щеплення, які гарантують безпеку як самої дитини, так і оточуючих. “Тобто дитина позивачки не була позбавлена права на освіту, але реалізація цього права вимагала певних дій”, – пише видання.

Верховний Суд підтримав думку апеляційної інстанції, вказавши, що в цьому випадку позивач протиставляє індивідуальне право відмовитися від щеплення спільному інтересу суспільства й інших батьків і їхніх дітей.

«Вимога обов’язкової вакцинації населення проти особливо небезпечних хвороб, виходячи з необхідності охорони громадського здоров’я, а також здоров’я зацікавлених осіб, є виправданим. У даному випадку превалює принцип важливості громадських інтересів над особистими», – йдеться у рішенні суду.