Вихователь – англійської мови

Кеча Т. Г.

 вихователь англійської мови

 

“Домашнє навчання англійської мови дітей дошкільного віку”

Дитині вже 3 роки. Цей період є дуже важливим, перехідним моментом у житті як дитини, так і батьків. Адже саме зараз закінчується період сприйняття дитиною себе як нерозривне ціле з мамою і починається період свого ‘’Я’’, відокремленості, індивідуальності.

При навчанні англійської дітей дошкільного віку всі ці психологічні особливості варто враховувати і підходити до навчання як до гри. Також важливо пам’ятати, що процес навчання має подобатися вашій дитині. Якщо ми, дорослі, ще можемо пересилити себе і зробити те, що нам не подобається, то дитина-ні. Якщо все ж ви будете  примушувати її займатися тим, що їй не до вподоби, то велика ймовірність нашкодити і майже назавжди зруйнувати любов до вивчення іноземної мови.

Тож якщо ви вирішили самостійно проводити уроки англійської з дошкільником, намагайтеся вигадати або знайти цікаві ігри, завдання до яких дитина буде залучена.

Доцільно використовувати картки зі словами (слово+переклад+картинка). Ви можете зробити їх самі або ж використати програму Quizlet. На цьому сайті ви знайдете вже готові слова.

Ігри з картками:

Show me. Розкладіть перед дитиною картки, скажіть певне слово. Дитина повинна вибрати потрібну картку.

YesNo game. Показуйте дитині картку і називайте слова правильно або неправильно. Наприклад намальований бегемот, а ви називаєте тигра. Ваш малюк повинен сказати, правильно ви говорите чи ні.

What`s missing. Розкладіть ряд карток. Промовляйте з дитиною слова. Потім попросіть дитину заплющити очі. Приберіть одну картку. Дитина розплющує очі та шукає. Яка картка зникла.

Magic bag. Складіть у мішок вже знайомі дитині англійською  предмети. Щоб вона не бачила. Попросіть її витягнути один предмет з мішка і назвати його.

Touch your leg, nose, hand…(частини тіла). Ви говорите “Touch your leg.” Дитина повинна торкнутися ноги. Звичайно, перед цією грою малюк вже повинен знати частини тіла англійською.

– Вірші. Ще один дуже хороший спосіб при навчанні англійської дітей дошкільного віку. У віршах є ритм, який допоможе швидше запам’ятовувати слова, фрази, граматичні конструкції. Якщо не просто вчити вірш, а розіграти з дитиною коротку сценку, то буде більше задоволення і ефективніший результат.

– Дивіться розвивальні мультики англійською мовою. Добре підійдуть під час навчання англійської дошкільника маленькі мультики по 5-10 хвилин, в яких дуже багато повторюють одні й ті ж слова. Кщо ви думаєте, що ваша дитина нічого не розуміє, то ви помиляєтеся. В таких маленьких мультиках все дуже наочно показано. Наприклад, якщо йдеться про капелюх, то мульперсонаж буде тримати його в рукає, показувати і говорити, що це “hat”. Це можуть бути такі мультики, як English singsing, Big Muzzy. Буде добре, якщо ви не просто будете дивитися мультики, але ще і вивчите невеликі фрагменти з них напам’ять.

Бажаю успіхів!

 

Консультація для батьків: “Як самостійно навчати англійській дошкільнят”

Хто з батьків не хотів би, щоб його дитина швидко та без проблем засвоїла англійську? Білінгвою бути добре. Багато хто з батьків настільки непокоються тим, щоб ця мова далася дитині легко, що роблять ранній старт – починають навчати дитину ще з 3–4-річного віку. Але далеко не всі курси англійської приймають настільки маленьких дітей. Як же займатися зі своїми дітьми подібного віку самостійно?

Передусім слід вирішити для себе, чи справді ви хочете почати навчати дитину англійської з такого раннього віку. Дослідження вчених із Массачусетського університету довело, що немає особливої різниці між тими, хто почав вивчати англійську від народження і тими, хто почав робити це до 10 років. А ось якщо починати вчити зі старшого віку, тоді різниця помітна.

Більшість з вчителів хочуть починати працювати з дітьми, які вже вміють читати та писати – тоді можна підходити до вивчення мови комплексно та структуровано. Але для тих, кому все ж не кортить познайомити своїх дітей зі світом англійської, пропонуємо поради від Юлії Бокеєвої:

Дорослі та діти сприймають вивчення іноземних мов по-різному. Перші роблять це структуровано, обираючи складні посібники та дотримуючись правил, тоді як діти просто “поглинають” мову. Дитина може оволодіти і двома, і трьома мовами. Головне – постійно з нею займатися.

 

З чого ж почати вивчати англійську мову з дитиною?

Якщо один із батьків володіє англійською мовою на достатньому рівні та почуває себе досить впевнено, щоб говорити лише нею, то жодної інформації більше не потрібно. Просто розмовляйте з дитиною англійською мовою. Але у такому випадку вам не можна буде використовувати українську мову під час спілкування, нехай це роблять інші члени родини. Ви спілкуєтеся  лише англійською!  Це – метод “занурення в мовне середовище”.

Якщо ви не так досконало володієте англійською мовою, є й інші способи навчання дитини.

  1. Перегляд англомовних мультфільмів. Зображення асоціативно допоможуть зрозуміти незнайомі слова.
  2. Вивчення пісень та віршиків. Головне – не змушувати дитину повторювати, а зацікавити вивченням англійської мови. Адже діти в дошкільному віці можуть слухати довгий час – а потім повністю відтворити вірш або пісню. Є безліч дитячих каналів, де їх можна знайти:
  1. Вивчення слів та словосполучень англійською мовою. Використовуйте слова в контексті ситуацій та закріплюйте їх наочними образами.
  1. Читання разом із дитиною книжок англійською мовою.  Діти “фотографують” слова й запам’ятовують їхній зовнішній вигляд. Навчанню читання допоможе чудовий сайт:

www.starfall.com

Книжки для читання з дитиною англійською мовою також можна знайти тут:

oxfordowl.com

  1. Використання активних та веселих ігор. Дитина й не помітить, що вона навчається під час гри.

Якщо ж дитина не виявляє особливого бажання до занять або протестує (таке часто трапляється у віці 3-х років), то можна застосувати будь-яку ляльку, переконавши дитину, що це англієць чи англійка й розуміє лише англійську мову. Такий метод часто мотивує дітей до вивчення англійської мови.

Якщо виникають труднощі у проведенні занять, завжди є можливість обрати курс англійської мови для малюків уже з готовою програмою та матеріалами.

Нейролінгвісти і психологи, доповнюючи рекомендації педагогів,  пропонують пісні, в тому числі англійською, як методику навчання  дошкільників іноземної  мови.

Read More →

Чи можна навчити дитину англійській мові в домашніх умовах?

Якщо ви добре володієте англійською, то чому б не передати ці знання дитині? Взявши до уваги певні рекомендації, ви отримаєте можливість стати першим, і напевно, найкращим учителем для своєї дитини.

-Займайтесь регулярно, і ви з кожним днем будете спостерігати приголомшливі результати свого малюка.

-Будьте сповнені ентузіазму. Не варто сподіватися, що дитина самостійно візьметься за вивчення англійської мови. Завдання батьків полягає в тому, щоб активно допомагати їй в навчанні. Нехай ваші діти побачать, що ви з інтересом переглядаєте фільми, читаєте книги, розмовляєте англійською. Через деякий час вони почнуть робити те ж саме. Також не забувайте хвалити маленьких учнів. Підтримка з вашого боку підвищить впевненість в собі і зміцнить мотивацію дитини.

Read More →

Сьогодні англійська мова – невід`ємна частина навчання вже з дитячого садочка. Проте навчити – це обов`язок не лише педагогів, а й батьків. Сьогодні пропонуємо ще кілька порад для батьків, як підтримати малюка на його шляху до знань.

  • Англійська – щодня.Не обов`язково обмежуватись кількома годинами щотижня для вивчення англійської. Звісно, перевантажувати дитину заняттями не варто. Нехай вивчення англійської стане грою, яку можна розпочати будь-де чи будь-коли. Прочитайте віршик англійською перед обідом, заспівайте пісеньку під час прогулянки.

Read More →

Формування позитивної мотивації до вивчення англійської мови у дітей  дошкільного віку

Існує  декілька факторів що впливають на формування позитивної стійкої мотивації до вивчення англійської мови у дітей дошкільного віку:
Зміст навчального матеріалу;
Організація навчальної діяльності;
Стиль педагогічної діяльності вихователя;
Колективні, групові форми навчальної діяльності.
Щоб вивчення англійської мови для дітей приносило радість та позитивні емоції рекомендують використовувати такі вправи:
– Розпізнавання(іграшок , аплікація розфарбовування і  назвати те що зображено, що зліпили діти;
– фізкультхвилинка;
– вибір слів, картинок на тему чи ситуацію;
– гра  «лото»,  доміно;
– повторення слів за принципом «снігової кулі».
Потрібно пам’ятати декілька правил за допомогою яких  позитивна мотивація до вивчення англійської мови в дітей зростає:

  1. Вчіть дитину тому що це – честь і задоволення для вас.
  2. Говоріть зрозуміло голосно і з ентузіазмом.
  3. Робіть все невимушено і радісно.
  4. Довіряйте дитині і давайте їй зрозуміти це своїм ставленням.
  5. Постійно давайте їй нову інформацію.
  6. Навчайте дитину цілеспрямовано й організовано.
  7. Поряд з вербальним  використовуйте якнайбільше яскравого наочного матеріалу.
  8. Усуньте відволікаючі моменти.
  9. Завжди вмійте зупинитися, дозуйте матеріал невеликими порціями.
  10. Підносьте знання як подарунок.
  11. Не перевіряйте дитину надто часто.

Кеча Т. Г.